Multispektrālo kameru izmantošana mainīgām normām

Augmenta izmanto uz kabīnes uzstādītu daudzspektru attēlu kameru, lai analizētu ražu un
kontrolētu mainīgo N vai AAL devu lietojumu. Ierīce nodrošina precīzu un ātru datu apstrādi
darbam uz lauka ar ātrumu līdz 30 km/h.
Sistēma izmanto piecas 4K multispektrālās kameras mēslojuma, augšanas regulatoru, fungicīdu un desikantu normēšanai. To, kas aug uz lauka un ko var izmērīt attālināti, Džims
Evangelopuls un Džordžs Varvarelis vēlas analizēt. Grieķu izgudrotāji ir izstrādājuši tehnoloģiju, kas nodrošina smidzinātāju vai kaisītāju iekārtu ar mainīgo devu uzdevumu reālajā laikā. Augmenta ir uz kabīnes uzstādīta sistēma ar piecām 4K multispektrālajām kamerām, kas katra darbojas atšķirīgā viļņa garumā. Mākslīgais intelekts analizē augus, pēc tam izveido reāllaika mainīgo normu instrukcijas, kas kontrolē šķidro un cieto barības vielu, augu augšanas regulatoru, fungicīdu un desikantu lietojumu. Augmenta datu apstrāde ātri nodrošina precizitāti darbam ātrumu līdz 30 km/h. Izstrādātāji savā saimniecībā Grieķijā audzē kviešus un rapšus. Pēc profesijas elektronikas inženieris pieņēma izaicinājumu pilnveidot multispektrālās tehnoloģijas, lai analizētu kultūraugus uz lauka. 2023. gadā izstrādātāji pārdeva Augmenta uzņēmumam CNHi. Augmenta ir pieejams pie CNH/Raven un neatkarīgiem izplatītājiem, piemēram, Latvijā AGTECH SIA. Klienti var izmantot Augmenta datus kā monitoringa rīku, lai pārliecinātos, ka augsnes un augu apstrāde ar mainīgajām normām atmaksājas, kā gaidīts.

Augmenta algoritms novērtē augu biomasu un iesaka optimālo augšanas regulatora devu, kā rezultātā tiek samazināts ķīmiskās vielas lietojums un palielināts lauka viendabīgums.
Algoritms izmanto Augmenta indeksu karti, lai reāllaikā novērtētu un klasificētu augus pēc biomasas un dažādās lauka teritorijās. Augmenta sensoram ir liels redzes lauks, kas skanē 40 m platumu. Tas atpazīst objektus 30 m pirms kabīnes. Sistēma identificē augus un objektus smidzinātāja priekšā līdzīgi kā cilvēka acs. Cilvēka redzes lauks ir 180 grādi.
Augmenta redzes lauks ir pilni 125 grādi. Tas nosaka lauka mainīgumu un objektus, kurus cilvēki ierasti nemanītu. Augmenta uztver dziļumu. Algoritmi var atšķirt dzīvu kukurūzas kātu un novāktu kukurūzas kātu vai noteikt atšķirību starp kviešu augu vai, piemēram, dadzi – pamatojoties uz formu, krāsu un citiem parametriem. Augmenta kontrolē mainīgo normu granulētiem un šķidriem produktiem reāllaikā. Uz jumta uzstādītā kamera analizē kultūraugu stāvokli līdz 20 m smidzinātāja priekšā. Lauksaimnieki izmanto dažādu veidu
kartes, augsnes analīzes un augu lapu analīzes, taču tiem nav saistību reālajā laikā. Izmantojot Augmenta, skenētie dati ir tieši saistīti ar to, kas notiek ar augu konkrētajā brīdī. Tas izmanto daudzspektrālu sensoru klāstu, NDVI un NIR ar reāllaika AI algoritmiem, lai novērtētu augu veiktspēju. Kamera apkopo vairāk informācijas nekā sensors. Sistēma ģenerē tūkstošiem datu punktu uz katru kvadrātmetru ar 40 m skanēšanas platumu. Sistēma ir saderīga ar ISOBUS, ir lietojama arī vecām iekārtām, izveidojot savienojumu ar pielāgota CAN protokola palīdzību. Smidzinātājam pārvietojoties pa lauku, tas aprēķina augam nepieciešamo produkta devu. Lauka neviendabīgums tiek noteikts automātiski, un sistēma pati kalibrējas. Augmenta lasa, analizē un pieņem lēmumus reāllaikā. Pēc tam izkliedētājam vai smidzinātājam nosūta komandu mainīt devu atbilstoši vajadzībām. Kad darbība ir pabeigta, visi dati tiek augšupielādēti mākonī un lauksaimnieks var redzēt darba kartes un statistiku. N mainīgās normas: pieskaņojot mēslojuma normas pašreizējiem labības augšanas apstākļiem, Augmenta N-VRA pakalpojums palielina katras mēslojuma vienības efektivitāti. Tas ļauj klientiem piemērot pareizo devu īstajā laikā un vietā. Tas parasti rada izmantotā mēslojuma samazinājumu un var palielināt ražu. Augšanas regulatoru mainīgās normas: pārmērīga veģetatīvā augšana tiek kavēta, nodrošinot optimālo augu augšanas regulatora devu pareizajā lauka vietā un īstajā laikā.


Fungicīds mainīgas normas: Augmenta automātiski paškalibrējas, lai izveidotu veģetācijas indeksa karti fungicīdu lietošanai mainīgos apstākļos. Tas ir svarīgi, jo, biomasai palielinoties, samazinās vēja iedarbība un mitrums saglabājas ilgāk, kas savukārt palielina saslimšanas risku. Augus ir grūti pārklāt vienmērīgi, tāpēc, kur biomasa ir lielāka, deva tiks palielināta. Ja biomasa ir mazāka, risks ir mazāks, tāpēc devas var samazināt līdz minimālajai reģistrētajai devai. Visus datus un kartes viegli apskatīt un analizēt Augmenta portalā. Sensors saglabā arī foto fiksācijas automātiski vietās, kur ir strauja biomasas izmaiņas vai sensors atpazīst nestandarta objektus, kā arī iespējams veikt manuālas foto fiksācijas. Fotoattēliem ir piesaistīta GPS lokācija un tos var aplūkot portālā.